DOKUMA HALI YIKAMA

Ankara halı yıkama firması uzun yıllar boyunca sektörde bulunduğundan dolayı her çeşit halının yıkanmasından teslimine kadar her aşamasında büyük tecrübe sahibi olmuştur. Bu halı çeşitlerinden dokuma halı yıkama işlemi ayrı özen ayrı dikkat istemektedir. Bu sayfada dokuma halılarının yıkanması ile ilgili kısa bilgiler vermeye çalışacağız.

Elde dokunan bu halıların geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Keçi kıllarından tutun da koyun kıllarına kadar bir çok iplik çeşidinden dokunmakta ve genelde kök boyası dediğimiz doğal ağaç köklerinden imal edilen boyalar ile çok canlı renkler verilerek boyama işlemi yapılır. Dokuma halıları makine halılarından daha hassastır ama ömür olarak dikkatli kullanıldığında makine halısından kat kat daha fazla kullanılabilmektedir.

dokuma-hali-yikama

Günümüzde dokuma halıları ağırlıklı olarak süslemede kullanılmaktadır. Zeminlerde genelde makine halılarını görebilmekteyiz. Ancak hiç kullanılmıyor da değildir. Kimi evlerde az da olsa rastlamak mümkündür . Bu halıların yıkama işlemi diğer halılara göre daha zordur. Çünkü boya atması daha kolay olduğu için titiz bir yıkama işleminden geçmelidir. Bunu da profesyonel yıkama yapan firmalar sağlayabilmektedir. Bu firmalardan biri de Ankara halı yıkama fabrikasıdır. İstanbul için önerebileceğimiz Esenler halı yıkama firması vardır, firmaya şu siteden ulaşabilirsiniz: www.esenlerhaliyikama.net

Göz nuru ile dokunan ve büyük bir emek harcayarak dokuma halıları büyük bir değere sahiptir. Dokuma halıları özellikle  Anadoluda eski evlerde çok uzun yıllar boyunca kullanılmış olan bir halı türü olmasına rağmen günümüzde de çoğu ev sahiplerinin dekorasyon için tercih etmiş olduğu özel parçalar arasında yer almaktadır. Ayrıca dokuma halıları günümüzde neredeyse antika değeri taşımaktadır. Az da olsa hala günümüzde üretilen dokuma halılarının korunması kadar temizliğini çok büyük bir önem taşımaktadır. Dokuma halı yıkama işlemleri sırasında bilinçsiz bir şekilde yapılacak olan herhangi bir uygulama sebebi ile halılarınızın boyası akabilir ve büyük bir oranda yapısı zarar görebilir. Bu sebepten dolayı mutlaka dokuma halı yıkama konusunda uzman kişi ve kurumlardan destek almanız gerekmektedir. Halı yıkama firması olarak bizler dokuma halılarınız için özel olarak belirtilmiş olan tüm talimatları eksiksiz ve doğru bir şekilde yerine getirmekteyiz. Halınıza özel olarak ayarlanmış olan ısı derecelerini ve yıkama yöntemlerini uyguluyoruz. Böylece halılarınız hiçbir şekilde değer kaybetmeden tamamen temiz ve canlı bir görünüme sahip olarak sizlere geri teslim ediliyor. Özel çalışma stili, son teknolojiye sahip olan ekipmanı ve uzman personeli ile dokuma halılara hiçbir şekilde zarar vermeden güvenilir bir şekilde yıkama işlemlerini yaparak siz değerli müşterilerimize kaliteli ve standartların üzerinde bir hizmet sunacağımızın garantisini veriyoruz.

Dokuma Halı Yıkama

Bir Cevap Yazın